Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocuk, ergen ve gençlere yapılan yatırım, geleceğimize yapılan en önemli yatırımdır. Çocuklarımıza ve ergen gençlerimize erken ve zamanında müdahalede bulunmakla onların yıllarca belki de hayatları boyunca mutsuz kalmalarını ve ruhsal kırılma noktalarının yıllarca hayatlarında kötü izler bırakmasını önleyebiliriz. Celalettin Salih Dost çocuk ve ergen terapisi olarak geleceğimizi emanet edeceğimiz çocukların kişiliklerinin düzgün olması için yardım etmeye hazırdır.

Çocuklar ve ergenlerle yapılan terapistler, aile üyeleri ile aralarındaki ilişkiye, birbirlerine nasıl davrandıklarına, birbirleriyle nasıl iletişim kurduklarına ve birbirlerinden ne derece farklılaşabildiklerine bakarlar.  Celalettin Salih Dost çocuk ve ergen terapisi,çocukların ve ergenlerin problemlerine eğilirken, ailenin değişim göstermesine de yardım eder.

Terapi uygulamak, ergenlere ve çocuklara duygusal açıdan destek vermek, yaşadıkları çatışmaları çözüp ortadan kaldırmak ve duygularını, problemlerini anlamalarına yardımcı olur. Terapinin hedefleri spesifik, yani çok özel olabilir. Örneğin; davranışların değişimi, arkadaş ve aile ile ilişkilerinin geliştirilmesi ve düzenlenmesi, varsa eğer bağımlılıktan kurtulmak, öfke kontrolü ya da daha genel bir amaç konulabilir (örneğin daha az düzeyde kaygı hissetmek, kendine güven duygusu geliştirmek).  Terapi seanslarının uzunluğu ve fazlalığı problemin karmaşıklık seviyesine ve şiddet düzeyine bağlı olarak değişir.

Genellikle sorunlar oluşmadan önce, önlem ya da daha kaliteli yaşayabilmek amacıyla destek almanın önleyici ya da koruyucu bir sağlık çalışması olduğu akıldan çıkartılmamalıdır.

Ergenlik döneminde yaşadığı çatışmaların etkilerinin yetişkinlik döneminde de devam etmemesi açısından ve sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için terapi almanın çocuk ve ergenler ruh sağlığı için önemli bir olgudur.

Bizimle iletişime geçmek için

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.