İstanbul Bireysel Terapi Hizmeti

İstanbul Bireysel Terapi

İnsanlar hayatlarının herhangi bir döneminde çeşitli nedenlere dayanarak birtakım zorluklarla karşılaşabilmektedirler. Günlük yaşantılarımızda karşılaştığımız beklenmedik ani durumlar bizler için olumsuz sonuçlar doğurup psikolojik dengemizi sarsabilmektedir. Bu gibi olumsuz bir takım sonuçlarla bazen başa çıkabiliyoruz, fakat bazen de sorunlarımızla başa çıkabilmek için şanslı olamayabiliyoruz. Yaşantılarımızın “eskisi” gibi olmadığını hissederek, istediğimiz gibi yolunda gitmeyen hayatımızı yoluna koymak için bireysel terapi alma çaresine başvuruyoruz. İstanbul bireysel terapi hizmeti, bozulan psikolojik dengemizi tekrar normalde döndürmek için yardımcı olacak yeterli derecede bilgi ve donanıma sahip uzmanlara sahiptir.

İstanbul Bireysel Terapi Nedir?

Bireysel​ ​terapi,​ psiko​terapist​ uzman ​ile​ ​danışan​ ​arasında​ ​gizlilik​ ​ilkeleri​ ​çerçevesinde gerçekleşen,​ ​kişinin​ ​birçok​ ​konuyu,​ ​problemi​ ​terapistiyle ​rahatlıkla ​paylaşabildiği,​ ​böylece yapılan seanslar sayesinde kişisel farkındalığın​ ​kazanıldığı​ ​ve​ ​birçok​ ​problemin ​çözüme kavuşturulduğu​ ​bir​ ​süreçtir. İstanbul’da bireysel terapi hizmeti olarak yapmış olduğumuz çalışmalarda kişi yani danışan;​ ​yalnızlık duygusu,​ ​üzüntü,​ ​keder, utançlık duyma,​ ​öfke,​ ani öfke patlamaları, ​suçluluk​ ​gibi​ ​duyguları ile; bunun yanında​ ​eş,​ ​aile,​ ​arkadaş ile​ ​ilgili​ ​sosyal ilişki ​problemlerini,​ ​korkularını,​ ​depresyon,​ ​kaygılanım,​ ​stres yoğunluğu,​ ​değişim​e ayak uyduramama ​gibi​ ​konuları​ ​terapi​ ​sürecinde​ ​çalışabilmektedir.

Terapi süreci, gerçekte psikoterapist ile danışan arasında gerçekleşen kişinin, kendisini keşfetmeye doğru çıktığı yolculuktur. Terapist ise bu yolculukta danışanına eşlik eder.İstanbul bireysel terapi hizmeti olarak yapmış olduğumuz çalışmalarda terapilerin birebir olarak yapılmasına özel olarak önem veririz. Bunda amaç; her birey kendisine özel olduğu içindir. Bu nedenle birebir şekilde gerçekleştirilen psikoterapi sürecinde amaçlanan şey en temelde bireyin psikolojik iyilik halinin arttırılmasıdır. Psikoterapi süreci bireylere yok olan ya da sıkıntı yaşadığı problem çözme becerisini yeniden kazanma konusunda, ailevî ve sosyal ikili ilişkiler ve iletişim becerileri, kişinin duygularını düzenleme ve kontrol etme becerileri gibi çok çeşitli konularda ilerleme olanağı sağlar.Bir cevap yazın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.