İstanbul Çocuk ve Ergen Terapisi Hizmeti

İstanbul Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocuk, ergen ve gençlere yapılan yatırım, geleceğimize yapılan yatırım olduğu için yetişkinlere göre çok daha değerli ve de önemlidir. Çocuklarımıza ve ergen gençlerimize, erken ve zamanında müdahalede bulunmakla onların yıllarca belki de hayatları boyunca mutsuz kalmalarının önüne geçebiliriz. Ayrıca, ruhsal kırılma noktalarının yıllarca hayatlarında kötü izler bırakmasını önleyebiliriz. İstanbul çocuk ergen terapisi yarınlarımızın, geleceğimizin bedenen ve ruhen sağlıklı birer bireyler olarak yetişmeleri konusunda üstüne düşen vazifeleri yerine getirmeye hazırdır.

Terapi, çocuklaraveergenlere duygusal açıdan destek vermek, yaşadıkları çatışmaları çözmek ve duygularını, problemlerini anlamak gibi konularda gerek bireylerin kendilerine gerekse de ebeveynlere yardım eder.

Bireylerin ergenlik döneminde yaşadıkları çatışmaların yetişkinlik döneminde devam etmesinin önüne geçmek ve sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için İstanbul çocuk ve ergen terapisi hizmeti almak,çocukların ve ergenlerin ruh sağlığı açısından son derece önemlidir.

Çocukluk, özellikle ergenlik devresi, hayatın çok karmaşık bir yapısına sahip bir dönemi olduğu için bu dönemleregereğinden fazla dikkat edilmesi gereken dönemdir. Zira anne babalar, çocuklarının bedenen nasıl büyüyeceği, ruhsal ve sosyal açıdan nasıl gelişeceği ve en nihayetinde nasıl bir birey haline geleceği konusunda sürekli endişe duymaktadırlar ki bunda da son derece haklıdırlar.  Birçok çocuk ve ergen büyürken farklı farklı durumlarla karşılaşabilir, kendi başına altından kalkamadığı bazı durumlarda ise yardıma ihtiyaç duyabilmektedirler. İstanbul çocuk ergen terapisi hizmeti uzman kadrosuyla yarınlarımızın yanındadır.

Çocuklar ve ergenlerle yapılan terapilerde psikoterapistler, aile üyeleri ile aralarındaki ilişkilere, birbirlerine nasıl davrandıklarına, birbirleriyle nasıl iletişim kurduklarına ve birbirlerinden ne derece farklılaşabildiklerine bakarlar.  Terapi, çocukların ve ergenlerin problemlerine eğilirken, ailenin oluşan değişime ayak uydurmasına da yardım eder.

Çocuk ve Ergenlerde görülebilecek başlıca sorunlar:

  • Ergenlerde arkadaşlık, karşı cins problemleri,
  • Aile ile ergen arasındaki çatışmalar,
  • Ergenlerde uyuşturucu madde bağımlılığı,
  • Ergenlerde okul akademik başarısızlığı,
  • Ergenlik döneminde ortaya çıkan kimlik arayışı ile beraber oluşan kişilik bozuklukları,
  • Ergenlerde suça meyilli davranışlar,
  • Ergenlerde yeme bozuklukları,
  • Ergenlik dönemi ile birlikte ortaya çıkan özgüven problemi,
  • Ergenlerde özenti ile birlikte ortaya çıkan takıntılı davranışlar,
  • Depresyon,panik atak, anksiyete bozukluğu gibi psikolojik rahatsızlıklar.


Bir cevap yazın

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.