Kişilik Analizi

Kişilik, bireyin kendine has olan tutum ve davranışlarının bütünüdür.  Her insanda farklılık gösteren kişilik özellikleri çok küçük yaşta başlar ve çevrenin etkisiyle olumlu ya da olumsuz olarak şekillenir. Kişiliğimiz hayata, insanlara, çevreye bakışımızı şekillendiren ana öğedir. Kişilik Analizi birçok kurumun gerek çalışanlarına gerekse mülakatlarda kullandığı yaygın bir yöntemdir. Celalettin Salih Dost kişilik analizinizi yaparken sizleri kendi benliğiniz ile buluşturuyor. Kendinden emin, hayata karşı duruşu dik birey olmanız için tavsiyelerde bulunuyor.

Kişilik Analizi Testi

Kişinin giyimi, jest ve mimikleri, konuşması, hareketleri kişiliği hakkında ön bilgiyi vermektedir. Kişilik analizi için izlenmesi gereken bir sonraki adım beden dili haritasını irdelemektir.  Konuşurken el ve kollarının aldığı şekil bireyin karakterini ortaya çıkarmak için önemli ipuçlarıdır. Ani tepkilerini ölçmek, gözlemlemek, farklı sorular yönetip konuşturmak da kişisel özellikleri hakkında bilgi vermektedir. Celalettin Salih Dost yıllara dayanan iş tecrübesi ve profesyonelliğiyle kişilik analizi yapıyor ve sizlere sizin bile bilmediğiniz kişiliğiniz hakkında bilgiler veriyor.

Kişilik Analizi için yetişkin olmayı beklemeyin. Erken çocukluk döneminde yapılan testlerle kişinin hangi duygulara eğilimli, hangi davranışları sergilemeye yatkın olduğunu ölçebilirsiniz. Bir çocuğun kişiliğini kitaplarla, eğitimle, farklı aktivitelere yönelterek iyileştirebilir, kişiliğine yön verebilirsiniz. Kişilik Analizi Testleri bu yüzden faydalıdır. Gizil benliğinizi ortaya çıkarıp sizlere hatalarınızı gösterirler. Kendinizin farkına vardığınızda olumsuz duygularınızdan ve hareketlerinizden kurtulmanın yolunu bulmaya çalışırsınız. Bize ulaşın, danışmanlık hizmetimizden yararlanın.

Bizimle iletişime geçmek için

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.