Kişisel gelişim nedir?

Kişisel gelişim, son yıllarda önemi gittikçe artan bir kavramdır. Değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmada ve birey olarak insanın,hayatında kendi varlığının bilincine varmaya başlamasında sonuna kadar kendini geliştirmesi faaliyetleridir. Celalettin Salih Dost kişisel gelişim çalışmaları sayesinde; kişinin yaşamış olduğu her bir gün dış çevresiyle iletişime geçtiği televizyon, gazete, internet gibi bilgi edinilebilen kanallar ile okuduğu kitaplar, okullarda görmüş olduğu dersler sayesinde yeni bilgiler öğrenerek kendini geliştirebilmektedir. İşte bu kişisel gelişimdir. Kişisel gelişim sayesinde insan, kendi ilgi, yetenek ve değerlerini keşfederek, kişilik olarak kendisini geliştirebilmektedir.

Kişisel gelişimin faydaları nelerdir?

Kişisel gelişim bireyesosyal hayatında, iş ve özel hayatında etkili, verimli, güçlü kılarak hayatına yön vermesini amaçlar. Kişi bu bilinçlenmeyi ancak farklı öğrenmeler gerçekleştirerek yapabilir. Bu öğrenmeler arasında ilişki kurabildiği sürece yaratıcı düşünme becerisi kazanır ve gelişen, değişen dünyaya adapte olma konusunda problem yaşamaz. Celalettin Salih Dost kişisel gelişim çalışmaları ile kişiler daha sağlıklı ve çevreleriyle uyumlu olarak hayatlarını devam ettirirler.

Kişisel gelişim sayesinde kendisini değişen, gelişen dünyaya ayak uydurarak sosyal çevresiyle etkileşim ve iletişimde daha girişken hale gelir. Böylece sosyal yaşamında daha aktif, verimli ve psikolojik olarak mutlu bir kişi olur.

 

Bizimle iletişime geçmek için

Takip Et!
Sosyal medya hesaplarımdan beni takip ederek gelişmelerden ve yaklaşan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.